Jabber клієнти

 

Клієнт Jabber – програма,  призначена для спілкування в мережі Jabber.  Існують клієнти як для персональних комп’ютерів, так і для мобільних телефонів, смартфонів та КПК . В Jabber можна спілкуватися навіть не встановлюючи ніяких додаткових програм – через браузер, використовуючи веб-клієнт джаббер.

Нижче наведено список найрозповсюдженіших джаббер-клієнтів.

PSI

Psi — програма для миттєвого обміну повідомленнями за допомогою мережі Інтернет попротоколу Jabber.

Програма розробляється з використанням відкритих вихідних кодів і розповсюджується під ліцензією GPL. Використовує бібліотеку Qt4, завдяки чому доступна для різних операційних систем, таких як Windows, GNU/Linux, BSD і Mac OS X. На даний момент є одним з найбільш популярних клієнтів.

 

 

Gajim – це вільний месенджер для протоколу Jabber, написаний на мові Python, який використовує  бібліотеку GTK +.

Він запускається в операційних системах GNU / Linux, BSD і Microsoft Windows.  Назва Gajim – це рекурсивний акронім для Gajim is a jabber instant messenger (Gajim – це мессенджер для Jabber).

Рекомендується для використання користувачами GNOME.

 

 

Kopete – мультипротокольна програма (з відкритим вихідним кодом) для інтерактивного обміну повідомленнями (ICQ, IRC, AIM, MSN Messenger, Jabber, Yahoo!, Gadu-Gadu, SMS і т. д.). Вона є частиною інтегрованого робочого оточення KDE.

Починаючи з KDE4 (Kopete 0.50.x і вище) може працювати не тільки в GNU / Linux, BSD і Mac OS X, але і в Windows. Підійде користувачам KDE.

 

 

 QIP Infium – безкоштовна програма з закритим вихідним кодом для обміну миттєвими повідомленнями по протоколах OSCAR (ICQ), XMPP (Jabber), Mail.Ru Agent, IRC, XIMSS і SIP. Працює тільки в Microsoft Windows.

QIP Infium є прямим наступником QIP 2005, але, на відміну від свого попередника, QIP Infium – багатопротокольний клієнт з підтримкою зовнішніх модулів.

Підходить тим людям, хто хоче якнайшвидше підключитися до Jabber, а також тим, хто звик до QIP 2005.

 

Pidgin («піджин», раніше Gaim) – модульний клієнт миттєвого обміну повідомленнями для GNU / Linux, Windows і BSD. Розповсюджується на умовах GNU General Public License. Pidgin використовує бібліотеку GTK + для відображення інтерфейсу.

Відомий підтримкою 17 протоколів, до їх числа входить і Jabber. Pidgin найкраще підійде тим, кому потрібна підтримка як Jabber, так і інших протоколів, наприклад, ICQ.

 

 

 Jabbim – програма для миттєвого обміну повідомленнями по протоколу Jabber для операційних систем MS Windows, GNU / Linux, Mac OS X і BSD.
Спочатку була створена для сервісу jabbim.com, але повноцінно працює і з будь-яким іншим Jabber-сервером. Jabbim відноситься до вільного програмного забезпечення і є програмою з відкритим вихідним кодом. Написаний на Python з використанням PyQT4. Jabbim відрізняється простотою, зручністю, оригінальністю інтерфейсу, але в той же час і функціональністю. Має підтримку плагінів і стилів оформлення.

 

Miranda IM (Miranda Instant Messenger) – багатопротокольна програма для миттєвого обміну повідомленнями для операційної системи Microsoft Windows. Miranda IM відноситься до вільного програмного забезпечення, поширюється згідно GNU General Public License.
Miranda IM заснована на системі плагінів – роботою з мережею і відображенням інтерфейсу займаються плагіни, а сама Miranda є “диригентом”. Miranda позбавлена ​​проблеми багатьох багатопротокольних клієнтів – слабкої функціональності. Велика кількість налаштувань і система плагінів дозволяє настроїти Miranda під себе. Miranda є одним з кращих клієнтів для Windows. Якщо Вам не подобається Miranda, спробуйте Pidgin або QIP Infium.

 

Tkabber – вільний клієнт обміну миттєвими повідомленнями, що підтримує протокол Jabber. Написаний на Tcl / Tk і працює на багатьох платформах, включаючи GNU / Linux, * BSD, Solaris і Microsoft Windows.

Володіє дуже великою функціональністю.  З недоліків можна відзначити своєрідний зовнішній вигляд. Підходить тим, хто хоче використовувати максимум функцій Jabber.

 

 

Meebo – це веб-клієнт з підтримкою Jabber, MSN, AIM, Yahoo!, ICQ, Flixster. Не вимагає наявності Flash, тому може використовуватися практично в будь-якому браузері. Для використання рекомендується отримати т.зв. Meebo-аккаунт, в цьому випадку всі Ваші налаштування та облікові записи будуть зберігатися в цьому облікового записі, проте можна працювати і без реєстрації, в цьому випадку налаштування не будуть збережені. Мaeebo також підтримує конференції.

З недавнього часу компанія також займається розробкою клієнтських додатків з аналогічним функціоналом для операційних систем мобільних пристроїв Apple iOS, Google Android і Blackberry.

 

Nimbuzz – це багатопротокольна програма для миттєвого обміну повідомленнями, орієнтована на мобільні пристрої і здатна працювати під Java 2 Micro Edition, Symbian, iPhone OS, Android, Blackberry, Windows і Mac OS X. Також є веб-клієнт.

У число підтримуваних мереж входять ICQ, Jabber, Yahoo, Windows Live Messenger і деякі інші. У самому клієнті використовується Jabber, для інших протоколів використовуються транспорти на стороні сервера.

Підтримуються голосові дзвінки, в тому числі на стаціонарні та мобільні телефони.