Jabber: налаштовуємо dns

Зараз багато піднімають свій jabber сервер або використовують gtalk для свого домену. Це здорово. Але багато хто з них не знають що таке SRV записи і  це спеціально для них.

Якщо коротко, то SRV запис це запис в DNS яка вказує на адресу конкретної служби для цього домену (наприклад SIP або XMPP / Jabber). E-mail, по суті, теж повинна відноситься до SRV записів, але для неї виділена спеціальна MX запис (хоча деякі MTA вміють і SRV).

 

Загальний вид SRV запису:

_jabber._tcp.jabber.org.ua.  IN SRV 0 0 5269 jabber.org.ua.

Для нормального s2s між jabber серверами потрібно наявність двох записів: _jabber._tcp і _xmpp-server._tcp (насправді вистачить останньої, але для страховки краще мати дві). Для того що б клієнти не прописували jabber сервер, можна (та й потрібно) використовувати _xmpp-client._tcp.

І як приклад налаштування DNS’а для  домену jabber.org.ua:

_xmpp-server._tcp.jabber.org.ua. IN SRV 0 0 5269 jabber.org.ua.
_xmpp-client._tcp.jabber.org.ua. IN SRV 0 0 5222 jabber.org.ua.
_jabber._tcp.jabber.org.ua. IN SRV 0 0 5269 jabber.org.ua.

 

Структура запису:

IN SRV Пріоритет Вага Порт Сервер


» Пріоритет Клієнт буде використовувати сервер з найменшим значенням пріоритету з доступних. Тобто, якщо маємо список декількох серверів (обслуговуючих один сервіс) з пріоритетами 1 – 2 – 3 – …., то спочатку буде спроба підключитися до сервера з пріоритетом 1, якщо той недоступний – з пріоритетом 2 і т.д .
» Вага Частота звернення клієнта до серверів з одним пріоритетом повинна бути пропорційно вазі сервера. Якщо встановити на двох серверах вага 5, то кожен отримає 50% звернень (рівномірне навантаження)
» Порт і Сервер Визначають, до якого сервера і порту звертатися

Залишити коментар

You must be увійдіть в систему щоб залишити коментар.