Підключення

Якщо ви вирішили почати користуватися Jabber, то закономірно виникає питання: як це зробити?

Для початку необхідно вибрати один із серверів Jabber або  скористатись jabber.org.ua.  Від вибору сервера залежить стабільність, а також наявність деяких додаткових функцій.

Після вибору сервера потрібно зареєструватися на ньому. Звичайно це робиться через Jabber-клієнт і процес залежить від вибору клієнта. Вибрати найбільш відповідний можна на сторінці клієнтів.  Для комп’ютерів рекомендується Psi, для мобільних телефонів – Nimbuzz,  але,  можна використовувати і будь-який інший  клієнт який сподобався вам.

Для реєстрації на jabber.org.ua потрібно ввести:

Ім’я користувача (логін)
Домен jabber.org.ua
Пароль
Порт 5222

Cервер підтримує шифрування TLS, якщо шифрування не ввімкнено за замовчуванням в Вашому джаббер-клієнті, то рекомендуєм його включити.

Після реєстрації Ви отримаєте унікальний ідентифікатор користувача під назвою Jabber ID (або скорочено JID), який має такий же вигляд, як і адреса електронної пошти:  name@ jabber.org.ua. Інші користувачі мережі Jabber зможуть додати Вас до себе в список контактів, якщо Ви скажете їм свій JID.

Крім цього, рекомендується заповнити візитну картку(vCard) – свою віртуальну візитну картку в світі Jabber.

Також, якщо потрібно спілкуватися з тими, хто ще не перейшов на Jabber, є можливість підключити так звані транспорти ICQ, MSN, IRC, AIM.

Гарного спілкування!